Foukaná izolace ISOCELL

Celulózová izolace

Celulózová izolace

celulózová izolace je přírodní tepelná izolace z celulózových vláken, vyrobená z čistého novinového papíru. Základním materiálem je tedy dřevo. Tříděný novinový papír se nahrubo natrhá, smíchá s boritany a umele v mlýnu. Produkce podléhá díky vnitřním i vnějším kontrolám a národním a evropským technickým povolením nejvyšší kontrole kvality. Boritany chrání ISOCELL před napadením hmyzem, plísní, hnilobou a požárem.

Výhody

Foukaná izolace je velmi účinná pro zateplení vazníkových krovů, protože při izolaci klasickými rolemi minerální izolace vzniká velká řada míst, kam se jen stěží dostanete. V tomto jsou pozitiva foukané izolace neoddiskutovatelná. Izolaci totiž nemusíte kolem prvků konstrukce složitě obřezávat, protože se malé částečky izolace dostanou i do prostor, které byste izolovali jinak jen velmi složitě.

Další nespornou výhodou foukané izolace je samotná jednoduchá aplikace. K místu, které budete izolovat, již nemusíte donést nekonečné množství balíků izolace, ale vše je na místo transportováno trubicí z místa, kam je snadné izolaci dopravit pomocí mechanizace. Díky tomu je i celková doba strávená izolováním určitých prostor výrazně zkrácena.

Jako další výhoda je uváděna nižší cena tohoto provedení izolace. Zde záleží na konkrétní konstrukci a objemu izolovaných prostor. Foukané izolace se v průměru a v závislosti na materiálu pohybují v rozmezí 960-1380 Kč/m3 izolace při volném foukání a při foukání do dutiny 1050-1390 Kč/m3. Tyto ceny jsou uváděny včetně aplikace izolace.